PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=133975}

Kung Fu Szał

Kung fu
7,1 20 367
ocen
7,1 10 1 20367
6,2 4
oceny krytyków
Kung Fu Szał
powrót do forum filmu Kung Fu Szał

Każdy ma takie filmy do których lubi wracać, obrazy które oglądał kilka razy, ale za każdym razem jak trafi nań w telewizji nie może się powstrzymać przed kolejnym seansem. Dla mnie takim filmem jest właśnie "Kung-Fu Szał". Jak obejrzałem go pierwszy raz to mało nie padłem z wrażenia, bo nigdy wcześniej nic takiego nie widziałem, gagi żywcem przeniesione z kreskówek po prostu rozwaliły mnie na łopatki. I tak też na początku postrzegałem ten obraz - jako szaloną komedię pełną absurdalnych scen. Z wiekiem jednak zacząłem dostrzegać więcej, z każdym kolejnym seansem docierało do mnie że pod płaszczykiem głupawej komedii Stephen Chow ukrył uniwersalną opowieść o przyjaźni, pojednaniu, miłości, przebaczeniu i sile dobroci. Główny bohater z początku jest zadufanym w sobie egoistą, chwalipiętą i cwaniaczkiem łasym na łatwy zarobek. W trakcie filmu przechodzi jednak zdumiewającą przemianę, nieomal tracąc przy tym życie. Spotyka po drodze miłość swojego życia, którą próbuje okraść, a która finalnie wszystko mu wybacza. Tak samo jak on sam wybacza swojemu wrogowi, pokonawszy go w finałowej walce. Zamiast wznosić okrzyki triumfu oferuje „Bestii” naukę swojej techniki walki, zapomnianej „Dłoni Buddy”. W międzyczasie zarządcy osiedla „Świński Zaułek” z cwaniaczka i „krzykaczki” przeistaczają się w obrońców, gotowych walczyć z potężną „Bestią” by ratować pobratymców. Podobnie trzej mistrzowie, żyjący dotąd w ukryciu stają do walki z gangiem siekier, który terroryzuje osiedle. Trąci to trochę naiwną bajką dla dzieci, ale wymieszane z kapitalnymi scenami walki i absurdalnym humorem tworzy wybuchową mieszankę, wobec której ciężko przejść obojętnie. Dla mnie „Kung-Fu Szał” to film niemal kompletny, każdy z jego składników jest wysokiej jakości, każdy powinien tu znaleźć coś dla siebie i nie ma się tu wrażenia oglądania bałaganu bez ładu i składu. Sceny walki są świetnie zrobione, humor śmieszy do łez a końcówka chwyta za serce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones